کسانی که همیشه در حال سفر می باشند همواره در جستجو ارزان ترین بلیط ها هستند. با توجه به نوسان های لحظه ای و تغییر قیمت‌ها و تنوع فراوان ایرلاین ها و بلیط در آژانس‌های هواپیمایی و سایت‌های فروش بلیط مسافران به دنبال به صرفه‌ترین پرواز ممکن برای مقصدشان می باشد.
بسیاری از افراد بر این باور هستند که بلیط هواپیما در برخی روزها از سایر روزها ارزان‌تر است و رزرو بلیط در این ایام صرفه جویی در هزینه ها را برای شما به ارمغان می‌آورد اما در حقیقت هیچ قانون ثابتی وجود ندارد که به شما بگوید دقیقاً در چه زمان و در چه روزی می‌توانید ارزان‌ترین بلیط برای پرواز را خریداری کنید.البته در اکثر اوقات بلیط برای روزهای میان هفته از روزهای آخر هفته ارزان‌تر است البته این مسئله به صورت دائم و همیشگی نیست و بستگی به ایام هفته مورد نظر و تعداد روزهای خاص (مثلا تعطیلات رسمی) در آن هفته و میزان اهمیت مقصد مورد نظر شما دارد. مناسب ترین گزینه برای شما این است که در یک نگاه سریع قیمت بلیط برای یک ماه کامل را ببینید تا ارزان‌ترین بلیط را برای مقصدتان پیدا کنید.
بلیط خود را خیلی زود رزرو نکنید چرا که بلیط هایی که خیلی زود خریداری می شوند تخفیف کمتری خواهند داشت و علاوه بر آن گران تر هم هستند.
بلیط های چارتر به دلیل ماهیت از قبل برنامه ریزی شده احتما لغو کمتری دارد، طرف قرارداد ایرلاین های هواپیمایی هم در قبال کل پرواز متعهد به پر کردن کل ظرفیت است به همین دلیل روی قیمت ریسک نمی کند خصوصا در نزدیکی ایام پرواز علاوه بر این قیمت ها را باهم مقایسه کنید و بعد تصمیم بگیرید.
از مقدارهزنیه حمل بار ایرلاینی که از آن بلیط خریداری می کنید مطلع باشید، گاهی این هزینه ها قیمت بلیط شما را تا چندین برابر افزایش می دهد مخصوصا در بلیط های چارتر این شرایط بسیار اهمیت دارد. وتا حد امکان از بردن لوازم اضافه خودداری نمایید.