می توان گفت امروزه هواپیما ها یکی از مهم ترین وسایل نقلیه شناخته شده اند که رسیدن به مقصد مورد نظر را آسان تر کرده است.

مسافران می توانند در زمانی کوتاه مسافت های طولانی را راحت تر و با سرعت بالاتر طی کنند،و همچنین می تواند سفری راحت را برای مسافر به ارمغان بیاورند.

اما در پشت این همه آرامش و آسایش راز هایی نهفته است که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

بسیاری از ما اطلاعاتی درباره این راز نهفته در مورد پرنده های آهنی نمی دانیم،سایت گردشگری شاد تصمیم دارد در ادامه مطلب نکات شگف انگیز در این باره را بازگو کند تا افرادی که اطلاعات کم تری در این زمینه دارند دیگر در ذهنشان علامت سوال نباشد.

هواپیما ها برای مواجه شدن با رعد و برق های احتمالی طراحی شده اند:

اتفاقات احتمالی از جمله رعد و برق معمولا رخ می دهد و آن ها می توانند رعد و برق را تحمل کنند.

آمار های دقیق نشان می دهد که رعد و برق هر هزار ساعت یک مرتبه و یا سالی یک بار رخ می دهد و تا به امروز هیچ هواپیمایی در اثر صاعقه و رعد و برق سقوط نکرده است.

مهندسان هواپیما ها را به گونه ای طراحی کرده اند که بارهای الکتریکی  ناشی از رعد ، از هواپیما عبور می کند و بدون رخ دادن هیچ مشکل و اتفاقی از آن عبور کند و به خارج انتقال یابد.

بعضی از هواپیما ها اتاقکی جدا برای استراحت  مهماندار و خدمه در نظر گرفته اند:

در پرواز های طولانی که خدمه بیش از شانزده ساعت به فعالیت می پردازد ، جایگاهی برای استراحت مهمانداران و بقیه عوامل در نظر گرفته اند که یک راه  پله مخفی وجود دارد، شما را به داخل آن هدایت می کند ، که به منظور استراحت و خستگی در رفتن این افراد در مجموعه هواپیما می باشد تا کم تر احساس خستگی کنند.

این اتاق ها شامل شش تا ده تخت خواب می باشد ، و گاهی اوقات لوازم  سرگرمی نیز دیده می شود.

این مطلب ادامه دارد ،برای اطلاعات بیشتر به سایت گردشگری شاد سر بزنید…