شاید تا به امروز سوالاتی در ذهنتان پیچ و خم خورده باشد که چگونه آژانس های مسافرتی وگردشگری اصطلاحاتی در زمینه هتل ها و انواع اتاق هایش و چگونگی آن ها پیش آمده باشد…

گردشگری شاد پیشنهاد می دهد تا آخر مطلب با ما همراه باشید با  تمام معناهای آن آشنا شوید تا با اطلاعات بیشتری نسبت به قبل درباره هتل ها به دست بیاورید.

متل Motal

متل چیزی بین هتل واقع شده است که امکاناتش از هتل ها کم تر است و به اصطلاح مکان های بین راهی گفته می شود ، که معمولا در خارج شهرها وجود دارد تا مسافران در بین راه اگر نیاز پیدا کردند به آن مراجع کنند.

متل به گونه ای است که مسافر می تواند ماشین شخصی خود وارد شوند و حتی خودروی خود را مقابل درب پارک کنند.

یکی از معایب متل ها این است که لابی ندارد و مهمان ها کلید اتاق هایشان را می تواند از رسپشن دریافت کنند و مزیت آن گرفتن کلید بدون نیاز پیاده شدن از خودرو آن را دریافت کنند و به  سمت اتاق های خود رانندگی کنند.

هتل پانسیون Hotel pension

این هتل در داخل شهر ها گرفته شده است که شامل تعدادی اتاق و سالن غذا خوری می باشد ، در کتابخانه آن سالن مطالعه و اتاق تلویزیون در آن موجود می باشد.

پانسیون ها معمولا اتاق هایشان را  به صورت ماهیانه و یا سالیانه اجاره میکنند ، به همین دلیل مشتریانی که از خارج هتل برای  صرف غذا نمی پذیرند.

به همین اساس سالن غذاخوری آن ها به اندازه تعداد اتاق ها در نظر گرفته شده است.

در پانسیون ها مقرراتی خاص وجود دارد ، و مسافران می بایست در ساعاتی معین برای صرف صبحانه و ناهار و شام  در سر میز حاضر شوند و فقط تا زمانی معین و تایین شده درب ورودی پانسیون باز می باشد.

این مطلب ادامه دارد ، سایت گردشگری شاد را دنبال کنید تا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید…