آیا پرواز در طول طوفانی ایمن است ؟؟؟

هم می تواند غیر ایمن باشد وهم می تواند مشکلی به وجود نیاید ! به این دلیل که زمانی که هواپیما فرود می آید شما دلتان نمی خواهد زیر طوفان باشید،به همین خاطر هواپیما ها در هوای طوفانی فرود نمی آیند.

یکی از سوال های رایجی که از خلبان دارند این است که آیا تا به حال به مثلث برمودا پرواز کرده اید؟

یکی از خلبان ها به این سوال پاسخ داده است و گفت : بله پرواز کرده ام و اتفاقی پیش نیامده است و این شایعه را کسی از خودش در آورده است ، درست مانند رمان های استفان کینگ… هواپیما ها در هر مکانی احتمال گم شدن را دارند بخاطر همین مشکل خاص و ترسناکی نیست.

اگر یکی از موتور های هواپیما در حال پرواز از کار بیفتد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

اگر یکی از موتور های هواپیما دچار مشکل شود می تواند با یک موتور هم به پرواز خود ادامه دهد، ولی در حد امکان باید فرود بیاید چون دیگر موتور پشتیبان ندارد.

سازمان های هواپیمایی به شدت سخت گیر هستند که وقتی این اتفاق می افتد باید حتما به نزدیک ترین فرودگاه اعلام فرود کند.

چگونه می توان خلبان تازه کار را تشخیص داد؟

در خطوط منطقه ای حتی تازه کار ها هم باید هزار و پانصد ساعت تجربه ی پرواز داشته باشند، و این گونه نیست که اطلاعات و تجربه ای نداشته باشند و گاهی از افراد توانمند قدیمی هم در کارشان خبره هستند ، نکته دیگر این است خلبان های جوان تر تجربه های بیشتری دارند زیرا از طریق شبیه سازی هایی که امروزه رواج پیداه کرده است از تجره زیادی برخوردار شده اند ، و همه چیز های غیر عادی و مشکلات های احتمالی را در این شبیه سازی ها آموزش دیده اند ،و مقدار زیادی تمرین از روی شبیه سازی ها انجام شده است.

گردشگری شاد به دنبال اطلاعاتی مفید در زمینه های پروازی و هواپیما می باشد که با مطالعه این سایت می توانید اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کنید امیدواریم مفید و جامع باشد، با ما همرا باشید.