گردشگری شاد” را همراهی کنید تا با دریاچه ی توشن و همچنین روستای سرسبز و بی نظیر توشن آشنا شوید.

دریاچه توشن در حاشیه جنوبی روستای توشن  سمت  النگدره واقع در پنج کیلومتری جنوب استان گلستان شهرستان گرگان می باشد.

با توجه به سد دریاچه ای آرام و بدون موج با آبی شفاف و وجود ماهی های رنگا رنگ مختلف در حال شنا هستند ، در اطراف این دریاچه چمن زراها و درختان بلند وجود دارد که این سد را زیبا و فضایی کرده و محیط را جذاب تر نموده است.

این منطقه در فصل های مختلف مورد استفاده ماهیگیران و کمپینگ قرار می گیرد و همچنین علاقه مندان از این محیط سرسبز و دریاچه زیبا لذت می برند.

طول دریاچه توشن حدود سیصد متر و عرض آن حدود صدو سی متر می باشد و همچنین ارتفاع دریاچه از سطح دریا دویست و پنجا متر می باشد.

روستای سرسبز و زیبای توشن با جرات می توان گفت یکی از مناطق آباد و زیبای بخش جنوبی شهرستان گرگان می باشد که مردمانی خونگرم و با فرهنگ و با تمدن دارد.

آب و هوای آن شبیه به مناطق اروپایی هوایی معتدل و مرطوبی دارد.

پس از اولین سفر به توشن از اینکه چرا تا کنون به منطقه سفر نکرده اید حسرت خواهید خورد به طوری که با یک نگاه شیفته طبیعت آن خواهید شد که دارای چشم انداز بسیار زیبایی دارد …

برای رسیدن به دریاچه توشن باید به قسمت جنوبی گرگان و بعد از آن مسیر دسترسی به این منطقه ازطریق خیابان صیاد شیرازی شهرستان گرگان و جاده ارتباطی گرگان به توشن میسر است، پس از رسیدن به روستای توشن به راحتی دریاچه را پیدا می کنید و مسیر سخت و دشوار ندارد، مسیر راه هموار و نزدیک است…

توشن در لغت نامه دهخدا به معنی “کم شدن آب” می باشد.

روستای زیبا و سرسبز توشن در دهستان انجیرآب قرار داشته است و بر اساس سرشماری سال هزارو سیصد و هشتادو پنج  جمعیت آن هفتصدو نودو هشت نفر بوده است.

فاصله روستای توشن حدود سه کیلومتری جنوب گرگان در استان گلستان می باشد.