آژانس گردشگری گرگان گردشگری شادآژانس گردشگری گرگان گردشگری شاد
Forgot password?

تفاوت بلیط چارتری و بلیط سیتمی

گاهی اوقات برای مشتریان بلیط هواپیمایی سوالاتی نظیر؛بلیط چارتری چیست؟ چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟ و یا مباحثی مثل بلیط چارتری ارزان تر است یا چارتری به صرفه تر است پیش می آید.

در این مطلب آژانس هواپیمایی گردشگری شاد به این موضوع پرداخته است.

چارتری چیست؟

بلیط چارتری یکی از اصطلاحاتی است که در خرید بلیط هواپیمایی زیاد باهاش مواجه می شویم یک توضیح مختصر درباره مفهوم و معنی چارتری به شما می دهیم.

چارتربه معنی اجاره به صورت دربست می باشد، مثلا برای اجاره دربستی وسایل حمل و نقل، قطار و هم چنین هتل به کار می رود ؛ ولی در داخل ایران اصطلاح چارتر بیشتر برای بلیط هواپیمایی جا افتاده است.

مثلا آژانس های مسافرتی گرگان تعداد زیادی بلیط می گیرند و مسافران زیادی دارند و یا کارمندان یک کمپانی خاصی که همیشه در رفت و آمد هستند و به صورت عمده بلیط خریداری می کنند برای آن مسافر و یا کارمندان آن کمپانی بسیار به صرفه تر است نسبت به خرید تکی بلیط، به همین دلیل خرید بلیط به صورت چارتری برای شرکت ها و آژانس های مسافرتی در بیشتر مواقع به صرفه تر می باشد.

بلیط سیستمی چیست؟

بلیط سیستمی بلیطی است که به صورت مستقیم خود مسافر می تواند از شرکت های هواپیمایی (ایرلاین) خریداری کنند ، مثلا برای بلیط کیش به گرگان اگر مستقیما از خود هواپیمایی و یا آژانس گردشگری شاد خریداری کنید قیمت بلیط ها ثابت خواهد بود.

یکی از مزیت های بلیط سیستمی قابل استرداد یا همان باز پس دادن آن می باشد، یعنی به هر دلیلی مسافر از پرواز منصرف شوید و یا جا بمانید مقداری از مبلغ شما به عنوان جریمه برداشته می شود و ما بقی مبلغ به شما باز پس داده می شود.

تفاوت قیمت بلیط هواپیمایی برای برخی سنین متفاوت از مبلغ بزرگسالان است، مثلا برای نوزادان زیر دو سال و یا کودکان دو تا دوازده سال در بلیط سیستمی تفاوت قیمت لحاظ می شود.

بنابراین اگر با افرادی با سنین مختلف سفر می کنید بلیط سیستمی گزینه بهتری برای خریداری است.