آبشار لوه گالیکش واقع در استان گلستان یکی از زیبا ترین آبشار های ایران است ، که همسایگی آن با پارک ملی گلستان اهمییت آن را دو چندان نموده است .

این آبشار 75 متری که 35 متر عمق دارد و آب به صورت پلکانی از صخره های پنج طبقه ای آن فرو می ریزد ، یکی از چشم انداز های طبیعی بسیار زیبا در استان گلستان به شمار می آید، که در روستای لوه واقع شده است .

این آبشار در 20 کیلومتری مرکز شهرستان گالیکش و در 5 کیلومتری جاده اصلی گلستان واقع شده است.

آبشار لوه

مسیر این آبشار جاده گرگان به بجنورد است ، و در میان انبوهی از درختان پهن برگ پنهان شده یکی از زیبا ترین نقاط برای طبیعت گردی ایران محسوب می شود ، از جمله فصل های بازدید از این منطقه اوایل فصل بهار است که سر سبزی درختان و هوای مطبوع و دلنشین این فصل زیبایی محیط را دو چندان می کند.

مسیر لوه

لازم به ذکر است که برای ثبت این مناظر فوق العاده و چشم انداز های طبیعی در منطقه حتما دوربین به همراه داشته باشید و همچنین برای پیاده روی در این مسیر از کفش های مناسب کوهنوردی استفاده کنید ، چرا که مسیر آبشار دارای شیب های بسیار تند است که به خود آبشار ختم می شود و محیط زیبایی برای استراحت مشتاقان طبیعت فراهم می کند.

تبلیغات در خصوص این آبشار چندان زیاد نیست تنها یک تابلوی رنگ پریده ابتدای روستای لوه، اما اکثر آنهایی که راهی این روستا و آبشارش می‌شوند از طریق دوستان و آشنایان و یا بصورت اتفاقی راهی به این جنگل یافته‌اند که با توجه به زیبایی بی نظیر این آبشار به نظر می‌رسد می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری شهرستان و حتی استان گلستان باشد.
این آبشار در صورت توجه و سرمایه گذاری می تواند یکی از مناطق خوب گردشگری استان گلستان باشد، که این موضوع توجه جدی مسولان استان و شهرستان گالیکش را طلب می کند.