اطلاعاتی که سایت “گردشگری شاد” درباره آبشار رنگو در اختیار شما بازدید کنندگان و علاقه مندان به طبیعت می گذارد؛ تا با این آبشار بیشتر آشنا شوید و اطلاعاتی کسب کنید،امیدوارم که مطالبی مفید و جامع باشد…

رودخانه رنگو دارای هوایی خنک  و مطبوع با درختانی زیبا که سر به فلک کشیده اند سمت رودخانه را پوشانده اند.

آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد ولی به دلیل بستر نیم دایره ای که یک محل اصلی و چند محل فرعی ریزش که دارد با توجه به حجم آب به نسبت قابل توجه به همین خاطر منظره ای جالب و دیدنی را فراهم کرده است که باعث جذابیت آن شده است.

این منطقه امکانات تفریحی برای بازدید کنندگان و علاقه مندان ندارد ولی از منظره ای زیبا بهره مند است و نظر خیلی ها را به خودش جلب می کنند.

قبل از رسیدن به آبشار رنگو،کمپ رنگو در بین راه وجود دارد.

با وجود این کمپ در بین راه این امکان را به علاقه مندان به طبیعت گردی و کوه نوردان می دهد که در آنجا برای چند ساعتی اقامت کنند تا خستگی و طولانی بودن راه برای افرادی که از راه دور آمده اند در بیاید.

مسیر دسترسی به آبشار

مسیر دسترسی به آبشار رنگو از دل طبیعت و درختان بزرگ و منطقه تاریک می گذرد مسیر آن کاملا گمراه کننده و دشوار است که حتما نیاز به راهنمای محلی دارد و الزا می است.

آبشار رنگو گرگان

آبشار رنگو گرگان

همچنین علاوه بر آبشار اصلی رنگو در همان مسیر رودخانه آبشار های بزرگ و کوچک زیبایی دارد که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند که این رودخانه جاری در میان جنگل ها می باشد.

منطقه جنگلی  رنگو به منطقه ناهارخوران هم راه دارد.

موقعیت آبشار رنگو

آبشار رنگو در پانزده کیلومتری جنوب غربی استان گلستان شهرستان گرگان واقع شده است.

پس از طی کردن پنج کیلومتر از روستای توشن به مسیر رودخانه می رسیم  که از چشمه های زلال و ارتفاعات آبشار رنگو سرچشمه میگیرد.

مسیر آبشار رنگو

مسیر آبشار رنگو